Menü

Android Telefonların Batarya Ömrü Nasıl Uzatılır?

0

Batarya ömrünün az olması bütün akıllı telefon kullananların ortak sorunudur. Bu sorun için işletim sistemleri bir çok çözüm yolu üretmiş olsa da, Android kullanıcılarının halen pil ömrü sorunu vardır. Bunun için yapmanız gereken çok kolay ve sade yöntemler vardır.

Arka plan uygulamaları pil ömrünüzü büyük ölçüde düşürmektedir. Siz her ne kadar kapattığınızı zannetseniz de, onlar pil ömrünü minimum seviyeye düşürür. Arka plan uygulamaları sürekli olarak sinyalleri kontrol eder, konumunuzu kontrol eder ve buda pil gücünüzün azalmasına neden olur. Bu programları silmek yerine en akıllı çözüm görev penceresinden bu uygulamaları kontrol edip kapatmanızdır.

Android cihazlarında pil ömrünü minimuma düşüren bir diğer etken ise hesaplardır. Telefonlarınızda unutmuş olduğunuz, kullanmadığınız hesaplardan hemen kurtulun. Eposta veya kişiler gibi uygulamalar sürekli olarak çalışmakta ve pil gücünüzü azaltmakta. Ayarlara girerek eposta denetim süresini artırmanız sizin yararınıza olacaktır. Mesela, eğer eposta denetim zamanı 1 dakika ise telefonunuzdaki hesap otomatik olarak her 1 dakikada bir otomatik olarak kendisini yeniler. Bunu en orta zaman olarak 30 dakika yapmanızı öneririz. Bu sayede hem maillerinizi görmüş olacaksınız hem de, pil gücünüz daha az sarf edilecek.

Wifi, GPS, Bluetooth oldukça fazla pil harcarlar. Sürekli yenilendikleri ve yeni cihaz arayışında olduklarından pil gücünüzü boşa harcarlar. Kullanmadığınız zamanlarda bunları kapatmak yararınıza olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.