Menü

Astral Seyahat Nedir?

0

Sıkça gündemde olan konularından birisi olarak Astral Seyahat nedir sorusunun yanıtını sizlerle paylaşacağımız bu yazımızda, gerçekliği tespit edilmemiş olan bir konuya değineceğiz.

ASTRAL SEYAHAT NEDİR?

Ruhun bedeni terk etmesi ve beşinci boyut adı verilen farklı bir boyuta geçmesi astral seyahat olarak adlandırılmaktadır. Uyku esnasında yaşanmakta olan ve 5 dakika ilâ 2 saatlik bir süre arasında gerçekleşen astral seyahat sırasında bilincin açık olduğu savunulmaktadır.

ASTRAL SEYAHAT NASIL YAPILMAKTADIR?

Diğer bir iddaa edilen durum ise ruhun uykuya gamla esnasında vücudu göbekten itibaren terk etmeye başlamasıdır. Bu anda kalp atışlarının yükseldiği ve ruhun geride kalan bedeni görerek, tam olarak astral seyahat gerçekleşmeden yeniden uyanıldığı şeklinde fikirlerin belirtilmesi, rüya boyutunda yaşanabildiğine dair algıya neden olmaktadır.

ASTRAL SEYAHAT YÖNTEMLERİ NELERDİR?

Amerika Birleşik Devletleri’nde Monroe Enstitüsü tarafından devam ettirilen çalışmalarda çıkan sonuçlar ve eyalette yaşanan örnekler de astral seyahat hakkında fikir vermektedir. Robert Monroe tarafından yoğun bir şekilde yapılan araştırmalar ve geliştirilen astral seyahat tekniklerine göre ortaya çıkan birkaç adet yöntem bulunmaktadır. Buna göre gevşeme ile sabit bir noktaya yoğunlaşarak veya sessiz, sakin bir ortamda seyahat edilecek yerin belirlenmesiyle uygulama tekniklerinde astral seyahat gerçekleştirilebilmektedir.

ASTRAL SEYAHAT RİSKLERİ VAR MIDIR?

Astral seyahat hakkında öne sürülen risklerden birisi ölümcül olabileceğine dair söylentiler olsa da, böyle bir vakaya rastlanmamıştır. Psikolojik açıdan yaşayacağınız bazı problemler dışında herhangi bir tehlikeli durumun söz konusu olmadığını belirtebiliriz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.