Menü

Blogger Kullanmanın Avantajları

0

Dünya genelinde bilinen blog servisleri arasında olan Blogger ülkemizde de birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Peki bu kadar çok kişi neden Blogger servisini tercih ediyor ve Blogger kullanmanın avantajları neler? Bu yazımızda Blogger sisteminin avantajlarından bahsedeceğiz.

Alan Adı ve Hosting İçin Ücret Ödemeniz Gerekmez

Blogger sistemine üye olmak tamamen ücretsizdir. Üye olduktan sonra boşta bulunan .blogspot uzantılı alan adlarından istediğinizi seçebilir, hiçbir alan adı ve hosting ücreti ödemeden bloğunuzu aktif edebilirsiniz. Günümüzde .com alan adı için yaklaşık olarak yıllık 50 TL ödemeniz, sitenizin aktif olması için ise yaklaşık olarak aylık 10 TL hosting ücreti ödemeniz gerekiyor. Bu ücretleri ödemek istemeyenler genellikle Blogger kullanıyor.

Blog Siteniz Daha Hızlı Açılır

Sitenizi gereksiz kodlarla şişirmediğiniz sürece Blogger diğer sistemlere göre daha hızlı açılma süresine sahip. Sitenize ekleyeceğiniz görüntülü içerikler Blogger tarafından otomatik olarak optimize ediliyor ve sayfanın daha hızlı açılmasını sağlıyor.

Siteniz Mobil Uyumlu Olur

Blogger sitenizde kullanacağınız temanın mobil uyumluluğu yoksa bile bir problem teşkil etmiyor. Blogger altyapısında bulunan mobil temalardan istediğinizi seçip kullanma imkanına sahipisiniz.

Adsense Kolaylığı

Birçok site sahibinin gelir kapısı olan Adsense, Blogger kullanıcıları tarafından da tercih edilmektedir. Blogger üzerinden kolay bir şekilde Adsense başvurusu yapabilir, reklam kodlarını widget ile kolay bir şekilde sitenize entegre edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.