Menü

Call of Duty: Black Ops 3 İnceleme

0

Activision tarafından piyasaya dağıtımı yapılan Call of Duty: Black Ops 3, hem bilgisayar için de çeşitli oyun konsolları için çıkarıldı. Klasik Call Of Duty serilerini daha önceden oynayan ve tecrübe eden oyuncular oyundaki bir üst seviyelere çok rahat bir şekilde çıkabilecekler.

Call of Duty Black Ops 3 oyununda dikkatleri çeken noktalardan bir tanesi de oyun modlarından başkası değildir. Oyuncuların farklı tecrübeler kazanılması için üç farklı oyun moduna sahip olan oyun şimdiden oyuncu kitlesinin heyecanla oynadığı oyunlar arasına girmeyi başarmıştır. Oyunda üç farklı oyun modu bulunmakta. Oyuncular kurgu modu, multiplayer, yani online oyuncu modu ve zombi oyun modlarından birini tercih ederek Black Ops 3’ün keyfini sürebilirler.

Oyuna genel olarak bakıldığında serinin ilk oyunu olan Black Ops 1’e biraz benzeyen yanlarının olduğunu da rahatlıkla söyleyebiliriz. Tabi ki diğer Call Of Duty oyunlarından alınan ve bunun yanında uygulanan özellikler de bulunuyor. Oyunda göze çarpan özelliklerden bir tanesi de Advanced Warfare oyununda ortaya çıkan exo zırhlarıyla ilgili olan gelişmedir. Savaş sırasında oyun severlerine büyük avantaj sağlayan bu yeniliklerden yararlanabilmek için daha dikkatli oynamak gerektiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Call of Duty Black Ops 3 oyunundaki dikkatleri üzerine çeken noktalardan bir tanesi de silahlarla ilgili olan gelişmelerdir. Serinin son oyunda yeni yeni silahlar da bulunmakta.

Ayrıca oyun severlerin silahlarını her parçalarını hayal gücü ile kişiselleştirebiliyorlar. Oyun severleri şaşırtacak olan yeniliklerden bir tanesi de DNI ismi verilen ve insan beynini cok güçlü bir makineye çeviren özelliğin bulunmasıdır. Oyunun hikâyesine gelecek olursak ise yine kendimizi Deus Ex’te buluyoruz. Ana karakter oyunun en başlarından itibaren feci bir şekilde kollarını kaybediyor. Özel bir program ve protezin sayesinde kolu yenileniyor ve bi anda kendinizi harika bir atmosferin içinde bulabiliyorsunuz. Kısacası oyunun senaryosunun bugüne kadar gelmiş geçmiş en iyi senaryolardan bir tanesi olduğunu, hatta en iyi hikâyeye sahip olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.