Menü

Castle Crashers İncelemesi

0

Castle Crashers oyun kontrolörüne uygun bir platform oyunu. Oyun boyunca seçeceğiniz bir şovalyeyi yönetiyorsunuz, senaryo gereği oyundaki kral’ın kızları yani prensesler kötü amaçlı canavar kılıklı büyücüler tarafından kaçırılır.

Oyunda 20 den fazla kullanabileceğiniz savaş aleti, 10′dan fazla item (can iksiri, yay, borozan v.b) bulunuyor. Bu itemlerle değişik görevler yapabiliyorsunuz.

Microsoft tarafından yayınlanmış ve Xbox için 2008′de çıkmış bir oyun olmasının yanında 2010′da PS’ye çıkmış 2012′de de PC için Steam‘de yerini almış boş zamanlarınızda güzel bir zaman geçirilecek hoş oyun.

Oyun aslına bakarsanız biraz detaylı, oyunun kendine ait küçük detayları var. Örnek verecek olursak oyunda karakteriniz bazı durumlarda sıkışabiliyor yada donup kalıyor. Bu gibi durumlarda klavyenizde sağa sola hareket ettirmeniz isteniyor ve bu sayede o tuzaktan yada sıkışık durumdan kurtulabiliyorsunuz.

Oyunda başlangıçta 4 adet karakter var. İlerleyen zamanlarda bu karakterlerin sayısı artıyor yani siz oynamaya devam ettikçe yeni karakterler geliyor.

Oyunda “item kullanma” olayı bulunuyor. Bu olayda topladığınız yada yaratıklardan düşürdüğünüz itemleri Q tuşu ile değiştirebiliyor ve D tuşu ile kullanabiliyorsunuz. Topladığınız bu itemlere Yay yada İksir’i örnek verebiliriz yada oyunun ilerleyen bölümlerinde karşılaştığımız bomba.

Oyunda ayrıca oyunda bize yardım eden küçük petler var. Oyun süresince haritalarda bu yardımcı hayvanları bulabiliyor ve hayvanları değiştirebiliyorsunuz.

Oyun Grafikleri

Grafikler ve arkaplan gayet hoş tasarlanmış, oyunun genelinde “aa, bak buradaki skinler olmamış” dedirten hiç bir ayrıntı yok. İtemlerden tutunda karakter çizimlerine kadar oyun grafikleri bir platform oyununda olması gerekenin gayet üstünde. Çizgilerde özel bir tarz olduğu da gayet belli oluyor.

Oyun süresince arada sırada sinematik ekranlara da geçmesi gayet hoş bir detay. Bu sayede senaryo hakkında bilgi edinebiliyoruz ve sürekli saldırı yapmaktan yorulan elimizi dinlendirebiliyoruz.

Oyun Ses ve Müzikleri

Farklı bir ortam oluşturmaya çalışsa da oyunun kendi müzikleri grafikleri kadar harika değil, sesleri ise zaman zaman rahatsız edici olabiliyor. Bu nedenle arka planda kendiniz bir müzik açıp oyunun kendi müziğini tamamen kapatıp sadece ses efektleri ve kendi arkaplan müziğiniz ile daha eğlenceli bir oyun deneyimi oluşturabilirsiniz.

Ayrıca oyunu Steam’den 24 TL ödeyerek satın alıp oynayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.