Menü

CS:GO Özelleştirilmiş Sunucu Bulunamadı Hatası Çözümü

6

Günümüzde sıkça oynanan Counter-Strike: Global Offensive oyununda sunucuya veya atölye haritalarına girerken “Özelleştirilmiş Sunucu Bulunamadı” hatası alabilirsiniz. Bu yazı içeriğinde özelleştirilmiş sunucu bulunamadı hatası nasıl çözülür anlatacağız. Anlatımın tamamını uyguladığınızda özelleştirilmiş sunucu bulunamadı hatasını kesin olarak çözeceksiniz.

İlk olarak CS:GO açık ise oyunu tamamen kapatın. Steam uygulamasını açın. “Kütüphane” yazısının üstüne gelip “Oyunlar” seçeneğine tıklayın. Listeden “Counter-Strike: Global Offensive” oyununu bulup, sağ tıklayıp “Özellikler” seçeneğine tıklayın. Önümüzde açılan pencereden “Yerel Dosyalar” yazısına tıklayın. Daha sonrasında “Oyun Dosyalarının Bütünlüğünü Doğrula” seçeneğine tıklayarak dosyaların doğrulanmasını ve eksik dosyaların indirilmesini bekleyin.

Daha sonrasında tekrardan Steam arayüzüne dönün. “Topluluk” yazısının üstüne gelip “Atölye” seçeneğine tıklayın. Counter-Strike: Global Offensive oyununa ait atölye sayfasını seçin. Eğer bulamadıysanız  https://steamcommunity.com/app/730/workshop/ linkinden direkt olarak açabilirsiniz. Sayfada bulunan arama bölümünden hata aldığınız haritanın ismini aratın ve çıkan sonuçlardan haritayı bulup üstüne tıklayın. Örneğin crashz’ Crosshair Generator v3 haritası için https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=308490450 bu linkten ulaşabilirsiniz. Sayfada bulunan “İndirmek için abone ol” kısmından “Abone Olundu” yazısının üstüne gelip “Abonelikten Çık” yazısına tıklayın.

Kısa bir süre bekledikten sonra tekrardan “Abone Ol” yazısına tıklayın.

Harita tekrardan indirildiğinde Steam uygulamasından tamamen çıkış yapıp yeniden açın. Oyuna tekrardan giriş yaparak özelleştirilmiş sunucu bulunamadı hatası aldığınız haritaya bağlanmayı deneyin. Eğer yukarıdaki iki adımı da tamamen uyguladıysanız harita problemsiz açılacaktır. Yapamadığınız bir yer veya merak ettiğiniz bir şey varsa yorum kısmından sorabilirsiniz.

6 Yorumlar
 1. Osman Uzun diyor

  Allah razı olsun yıllardır bu sorunun çözümünü aramaktan oyun oynayamıyordum 🙁

  1. Onur Ciğerci diyor

   İyi oyunlar 🙂

 2. Abdullah diyor

  Çok faydalı bir içerik olmuş 🙂 Bilgilendirme için teşekkürler

 3. Yiğit diyor

  Almış olduğum hata çözüldü teşekkürler admin

 4. Cabbariye diyor

  Teşekür ederim sorunumu çözdü

 5. ahmet diyor

  valla aga ortalama 5 10 kere yaptım ama olmadı.ne yapmam gerek bi yardım edin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.