Menü

Dünyada En Çok Oynanan 3 Oyun

0

Günümüz teknolojisinde çok büyük kitlelere ve değerlere ulaşan 3 oyunu sizler için araştırdık.

1-League Of Legends (LOL)

Türkçe anlamı Efsaneler Ligi olan oyun Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmıştır. League Of Legends ana teması rekabete dayalı ve yüksek bir tempoya sahip çevrim içi bir oyundur. Üreticinin yarattığı farklı bir çok şampiyonlardan oluşan 2 takım farklı oyun tipleri ve farklı haritalarda er meydanına çıkıyorlar. Oyun üretildiği günden bu yana daha öncesinde üretilmiş bir kaç oyuna gösterdiği benzerlikler sebebiyle eleştirilere maruz kalmıştır. Ancak yayımlandığı günden itibaren sürekli olarak yeni içerikler eklenen ve güncellenen oyun dünyada en çok oynanan oyun haline gelmeyi başarmıştır. Yediden yetmişe bir çok insanın oynadığı bu oyun Türkiye’de de bir hayli ilgi görmüştür. Her sene düzenlediği geniş turnuva ortamıyla üzerine çektiği ilgi ve sevgiyi korumaya uzun yıllar devam edecek gibi görünüyor.

2-COUNTER-STRİKE: GLOBAL OFFENSİVE (CS:GO)

Counter Strike kısaltılmış adıyla CS bir çoğumuzun çocukluk zamanında internet kafelerde oynadığı efsane haline gelmiş bir FPS oyunudur. Ana teması Teröristler ve Anti Teröristlerin karşı karşıya geldiği ve çetin çatışmaların son bulmadığı aksiyon dolu bir maceradır. Bir çok oyun haritası ve gerçekçi bir çok silahlarıyla genellikle erkeklerin oyun zevkine hitap etmektedir. Bir çok versiyonundan sonra en gelişmiş ve tutulan serisi olan CS:GO piyasaya sürülmüştür. Valve Corporation ile Hidden Path Entertainment tarafından geliştirilen bu oyun 21 Ağustos 2012 tarihinde yayımlanmıştır. Yayımlandığı tarihten bugüne dünya çapında büyük ilgi gören oyun günümüzde halen gerçekleştirdiği turnuvalar ile insanlara oyun zevkini büyük oranda yaşatmaktadır.

3-Dota 2

Dota 2 günümüzde online olarak oynanan oyunların başında gelen bir moba oyunudur. Tarihçesi eskiye dayanan bu oyunun günümüzde online sayısı fazladır. 2 farklı takım arasında gerçekleşen bu mücadelede oyun için her kahramanın kendine has özellikleri bulunmaktadır. Piyasaya çıktığı günden bu yana düzenlediği turnuvalarla birçok kitleye sahip olduğunu kanıtlayan Dota2 en çok oynanan oyunlar arasında yer alıyor. Şimdiye kadar gerçekleşen Dota2 turnuvalarında milyonlarca dolar ödül dağıtıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.