Menü

En İyi 5 Yazılım Filmi

1

1. Social Network (Sosyal Ağ)

Yazılım konulu filmler deyince listenin en başında yer almayı hak eden bir film. Günümüzde hemen herkesin hayatında yer edinmiş sosyal medya kavramını ortaya çıkarmış Facebook’un kuruluşunu konu alıyor film. Sitenin günümüze gelirken geçtiği dönemler, olumsuzluklar ve site kurucusunun yaşadıklarının anlatıldığı sizi ekrana kilitleyecek bir film.

2. Pirates Of Silicon Valley (Silikon Vadisi Korsanları)

Günümüzde ürünleri ile hayatımızda yer edinmiş 2 şirketin rekabetini konu alan film Apple ve Microsoft’un günümüze nasıl geldiğinizi. Geçmişte rekabet adına yaptıkları birçok şeye değinilmiş. Bilişim alanında izlenilmesi gereken filmler arasında.

3. Jobs

Listemizin 3. sırasında çıktığında adından çok söz ettiren Steve Jobs’ın biyografisi niteliğinde olan bu film yer alıyor. Filmde Steve Jobs’ın gençlik yılları,üniversiteyi bırakıp iş hayatına atılması ve arkadaşlık ilişkilerine odaklanılmış. Teknoloji meraklılarının izlemesi gereken ufuk açıcı bir film olduğu kesin.

4. Untraceable (Öldürcom)

Film suç işleme amaçlı açılan killwithme.com adında bir siteyi konu alıyor. Her gün FBI bürosundan internetteki bilişim suçluluları arayan 2 FBI çalışanı siteyi farkettikten sonra sitenin yayın yaptığı adresi aramaya çalışıyor.Ancak iş sandıkları kadar kolay olmuyor ve bu insanların hayatına mal oluyor. Untraceable suç ve teknoloji alanında tavsiye edebileceğimiz filmlerden.

5. WikiLeaks

WikiLeaks 2006 yılında açılmış wikileaks.com adlı hükümetlerin gizli sırlarını ortaya çıkaran siteyi konu alıyor. Site kurucusu Julian’ın siteyi kurarken izlediği yollar ve hükümetlerden kaçışını konu alıyor. Biyografi alanında en az diğer filmler kadar önemli yere sahip wikileaks yazılım meraklılarının ilgisini çekecek bir film.

1 yorum
  1. Ali Yılmazer diyor

    Untraceable isimli filmi izledim. Her ne kadar eski olsada muhteşem bir suç ve yazılım filmi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.