Menü

Film Çekimlerinde Hayatını Kaybeden 5 Ünlü Oyuncu

0

Kemal Sunal

Kemal Sunal, ölümünden uzun zamanlar geçmiş olmasına rağmen çoğumuzun hala en sevilen oyuncular arasında yer alır. Genel olarak izlenilen filmleri komedi türüne ait olsada dram türünde oynadığı filmleri de epey fazladır. Ölümü de bir dram filmi gibi olmuştur. 2000 yılında Balalayka isimli filmin çekimleri sürüyordu. Bunun içinde Kemal Sunal’ın acilen Trabzon uçağına binmesi gerekiyordu. Aslında onun sadece kara yolunu tercih ettiğini herkes biliyordu ama sırf başkaları zor durumda kalmasın diye o da bu yolu tercih etti. Bu uçakta kalp krizi geçirdi ve hayata veda etti.

Heath Ledger

Heath Ledger’ın belkide dünya çapında bir oyuncu olmasında ki en büyük pay Batman filmidir. 2006 senesinin Haziran ayında başlayan film çekimleri 2007 Kasım ayında son bulmuştur. Oyuncuyu bu kadar meşhur eden film için oldukça fazla hazırlanması gerekiyordu. Bir ay boyunca bir otel odasına kapanarak joker rolüne hazırlanmış, ölmeden önceki röportajında joker rolü hem fiziksel hem de psikolojik açıdan zor bir rol. Bu yüzden uyumakta zorlanıyorum demiştir.  Why so serious sözleriyle hafızalara kazınan ünlü oyuncu, uyku hapları, ağrı kesici, sakinleştirici haplar kullanıyordu. Bir gün saati olmayan bir vakitte kullanınca ölümüne neden oldu. Ledger bu sıralarda Doctor Parnassus isimli filmi çekiyordu. Ancak ölünce film devam edemeyeceği için başka oyuncular rol aldılar. Tüm gelirleri de Ledger’ın kızına gönderdiler.

Brandon Lee

Brandon Lee, Bruce Lee’nin oğludur. Oynadığı filmlerde dövüş sahnelerinde babasının izini görebiliriz. Ancak o da babası gibi talihsiz bir şekilde ölmüştür. Brandon Lee bir film çekimleri sırasında kazara öldü. Film sırasında boş bir silah kullanılması gerekiyordu ancak silahta kurşun vardı. Silah ateş aldı ve sanıldığı gibi değil kurşun sırtına isabet etti. 5 saat boyunca operasyon yapıldı. Ölüm nedeni de kan kaybı oldu. Filmde rol gereği ölürken nişanlıydı. Gerçekte de 17 gün sonra evlenecekti. Ortaya bir çok iddia atıldı. Silaha kurşunun istenilerek konulduğu, maksadın zatan Lee’i öldürmek olduğu gibi.

Oliver Reed

Oliver Reed sert görünümlü, iri yarı bir oyuncu olarak tarif edilmektedir. Oyunculuğu haricinde alkol ve kadınlara düşkünlüğü ile haberlere konu olmuştur. Gladyatör filmi oldukça konuşulan bir film oldu. Oliver Reed proximo rolüyle burada oynuyordu. Film çekimleri sırasında kalp krizi geçirerek öldü. Ölümünden sonra eksik kalan sahnelerin tamamlanabilmesi için programlar ile yüzü yeniden oluşturuldu. Bu olay şirkete fazladan 3 milyon dolara patladı.

Paul Walker

1973 yılında doğan Paul Walker eskiden modellik yapıyordu. Bugünkü ününü 2001 yılında çektiği Hızlı ve Öfkeli film serisi ile yakaladı. People dergisi tarafından 2006 yılında dünyanın en güzel 50 insanın arasında yer aldı. Hızlı ve öfkeli serisinin devam filmi çekilirken ünlü oyuncunun ölüm haberi çıktı. Porshe marka araç kontrolden çıkıp bir ağaca çarpmış ve hurdaya dönmüştü. Uzun süre bunun sadece bir film tanıtımı olduğu söylendi. Bir çok kişi ölmediği  hakkında ortaya iddialar attı. Hatta arabanın parçalanmış ama ağacın sağlam olduğuna kimse inanmadı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.