Menü

İngilizce Öğrenmenin Püf Noktaları

0

Dünyadaki birçok toplumun kendine özel bir konuşma dili vardır. İngilizce öğrenmek, İngilizce dilini kullanan toplumlarla iç içe olmak demektir. İngilizce öğrenirken İngilizce konuşan toplumların kültürünü ve yaşantılarını da öğreniriz. Bu yazımızda İngilizce öğrenmenin püf noktalarını anlatacağız.

Yabancı Arkadaşlar Edinin

İngilizce öğrenmenize yardımcı olabilecek unsurlardan birisi de yabancı arkadaş çevrenizdir. Ana dili İngilizce olan kişiler ile tanışıp arkadaş olursanız sürekli muhabbet ederek bildiklerinizi geliştirebilirsiniz. Eğer ben nereden yabancı arkadaş bulabilirim ki diyorsanız; Facebook, Instagram, Twitter ve oyunlar üzerinden yabancı arkadaşlar edinebilirsiniz.

Konuşmaktan Çekinmeyin

Diğer diller de dahil, İngilizce öğrenmek istiyorsanız konuşmaktan çekinmemeniz gerekiyor. İnternet üzerinden sohbet ederek değil de yüz yüze birisiyle İngilizce konuşmanız çok önemli. Öğrenmeniz ve kendinizi geliştirmeniz için bildiğiniz kelimeler ile sohbet etmekten çekinmemelisiniz. Unutmayın, herhangi bir dili karşıda ki insanla konuşmadan öğrenmeniz mümkün değildir.

Sözlük Kullanın

İngilizcede bir kelimenin birden fazla anlamı olabilir. Sözlük kullanmanız cümleleri daha düzgün kurmanıza yardımcı olur, bildiğiniz kelime sayısını çoğaltır ve yanlış sayınızı en aza indirir.

Araştırma Yapın

İnternet üzerinden araştırma yapın. Aradığınız sonuca ulaştığınızda İngilizce öğrenmenize yardımcı olacak birçok içeriğe ulaşabilirsiniz. Örneğin Duolingo isimli dil öğrenme sitesinden çevrimiçi olarak ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.