Menü

Instagram Soru Sorma Özelliği Nasıl Kullanılır?

0

Instagram’da soru sorma özelliği kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Instagram uygulamasında bulunan hikâyeler kısmındaki bu özellik kullanıcılar için farklı ama eğlenceli bir deneyim sunuyor. iOS ve Android versiyonlarında aktif olan bu özelliği kullanabilmek için aşağıda anlattığımız şeyleri yapmanız yeterli olacaktır.

Instagram soru sorma özelliği nasıl yapılır anlatmadan önce en önemli şey uygulamanın 52 sürümü ve sonrasını kullanıyor olmanız. Eğer uygulamanın güncel sürümü yoksa Play Store ve iOS üzerinden güncellemenizi yapabilirsiniz.

Uygulama güncel ise yapmanız gereken ilk şey İnstagram ana sayfanızı açmak ve sol üst köşede bulunan kamera simgesine tıklayarak İnstagram Hikayeler bölümüne giriş yapmak.

Hikâyeler kısmında her zaman yaptığımız gibi fotoğraf veya videomuzu çekmek için kamera tuşuna basıyoruz ve hikâyenin ham halini görüyoruz. Sonrasında ortaya çıkan sayfada sağ üst köşede bulunan her zaman etiketlemede kullandığımız gülen yüz işaretine basıyoruz.

Açılan sayfada birçok farklı etiket ve sticker bulunmakta. Bunlar içerisinden üzerinde sorular yazana basıyoruz ve sayfamıza ekliyoruz. Bana soru sor kısmını tıklayarak istediğimizi yazıyoruz ve sorumuz tamam oluyor. İsterseniz diğer stickerlardan beğendiklerinizi de hikâyenize ekleyebilirsiniz.

Bundan sonra gelecek sorulara cevap verebilir ve güzel bir etkileşime sahip olabilirsiniz. Ayrıca verilen cevapların ekran görüntüsünü alarak hikâyenizde paylaşabilir ve takipçilerinizle güzel bir etkinlik yaparak yeni takipçilere ve beğenilere sahip olabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.