Menü

İnstagram’da Hesap Dondurma ve Tamamen Kapatma İşlemleri Nasıl Yapılır?

0

Instagram günümüzde en çok kullanılan sosyal medya araçlarından biri özelliğini taşımaktadır. Öyle ki sosyal medya araçları arasında Facebook ile birlikte aktif kullanım açısından başı çekmektedir. Yaklaşık olarak beş yüz milyona yakın aktif kullanıcısı bulunmaktadır.

Bir zaman sora Instagram hesabınızı daha sonra aktif etmek üzere geçici olarak kapatmak isterseniz bunun basit bir yolu vardır. Bu işleme instagram hesap dondurma özelliği adı verilir.

Instagram hesap dondurma özelliğini haftada bir defaya mahsus olarak kullanabilirsiniz. Onun dışında instagram bir hafta içinde iki defa geçici olarak hesap dondurmanıza izin vermemektedir. O zaman isterseniz gelin birlikte instagram hesap dondurma işlemini birlikte yapalım.

Instagram Hesabını Geçici Olarak Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Eğer instagram hesabınızı bir zamana kadar geçici olarak devre dışı bırakmak istiyorsanız şimdi gelin birlikte adım adım instagram dondurma işlemini yapalım.

İnstagram’a giriş için masaüstü ya da dizüstü bilgisayar aracılığıyla kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınıza giriş yapınız.

Hesabınız açıldıktan sonra ayarlar menüsüne gelip tıklayın. Oradan “Profil düzenle” seçeceğine tıklayınız.

Daha sonra karşımıza gelen sayfanın altında yer alan “Hesabımı geçici olarak kapat” seçeceğine tıklamalısınız.

Yine karşımıza gelen sayfada “Hesabını neden kapatıyorsun?” diye bir soru ile karşılaşacaksınız. Bu soruya hesabınızı geçici olarak kapatmanıza neden olan soruya karşılık ilgili bölümden bir cevap veriniz. Bir sonraki alt satırda yer alan şifre isteyen bölüme şifrenizi girerek, en alt kısımda yer alan “Hesabı Geçici Olarak Kapat” menüsüne tıklıyoruz. Artık instagram hesabınız geçici bir süreliğine dondurulmuştur. Fakat tekrar hesabınızı aktif etmek isterseniz her hangi bir yerden tekrar şifreniz ile giriş yapmanız yeterli olacaktır. Böylece instagram hesabınız tekrardan aktif hale gelecektir.

Instagram’da Kalıcı Olarak Hesap Kapatma İşlemi Nasıl Olmaktadır?

Instagram hesabınızı kalıcı olarak ve bir daha kullanmamak adına silmek istiyorsanız yine bir masaüstü bilgisayarınızdan oturumu açın ve bu (https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/) linke tıklayıp ve sonrasında karşımıza gelen ekrandan “hesabını neden siliyorsun?” sorusuna cevap veriniz. Tekrar şifrenizi girip tamam dedikten sonra artık sonsuza kadar instagram hesabınız kapanmış olacaktır. Artık geri getirme şansınız yoktur.

Uyarı: Cep telefonundan mobil uygulama üzerinden hesap dondurma bölümünü bulamayacaksınız. Çünkü mobil uygulama üzerinden İnstagram hesabını dondurma işlemi yapılmamaktadır. Programı kullanma açısından bir sıkıntı yoktur fakat Instagram hesap dondurma işlemi sadece masa üstü ya da diz üstü bilgisayarlar aracılığıyla yapılmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.