Menü

İnternetten Aracılık Yöntemiyle Para Kazanma

0

ARACILIK YÖNTEMİYLE PARA KAZANMAK ÇOK KOLAYDIR

Aracılık yöntemiyle para kazanmak çok kolaydır. İnternetten para kazanma yöntemleri hızla artıyor. İnternetin sağladığı imkanlar artık maddi ve manevi olarak hem insanları doyuracak hem de geçindirecek boyuta geldi. Bugün internetten aracılık yöntemiyle para kazanmaktan bahsedeceğiz. Bu konuda pek az makale yazıldı ve daha fazla paylaşıma ihtiyaç var.
Aracılık yönteminde sermayeye ihtiyacınız yok. Bir tüccarsınız ama hiçbir şeye para ödemiyorsunuz. Müşterilerin ihtiyaçlarını karşılarken satıcı ile alıcı arasında köprü oluşturuyorsunuz. Büyük firma ve şirketler sıradan kullanıcılar gibi online satış platformlarında pazarlama yapmazlar. Genelde kendilerine ait web sayfalarında yada yurt geneline yayılmış bayilerle ticari faaliyetlerini yürütürler. Dolayısıyla sıradan birinin ilk elden fabrikadan bir ürünü alması zordur. Bu durumda siz devreye girer satıcının bir nevi gizli bayisi olursunuz.

İnternetten Aracılık Yöntemiyle Nasıl Para Kazanılır

İnternetten aracılık yöntemiyle nasıl para kazanılır? Diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Bunun için satıcı ile alıcı arasında köprü olmanızdan bahsetmiştir. Öncelikle gittigidiyor.com ve hepsiburada.com gibi sitelerin birinde bir hesap açınız. Fabrikanın uygun fiyattan sattığı örneğin akıllı telefonun fiyatının üzerine karınızı koyarak satışa sunuyorsunuz. Ürün satıldıktan sonra fabrika ile görüşüp alıcının adresini veriyorsunuz. Sonra karı haliyle size kalıyor. Ancak dikkat edilmesi gereken bir konu var:Sattığınız ürünün güncel fiyatını araştırmalı ve uygun fiyattan vermelisiniz. Fiyat uygun olursa satış yapma imkanınız da artacaktır. Bu nedenle fiyatları cimri.com ve akakce.com gibi sitelerden ve ürünlerinizin satışını yapacağınız siteden araştırınız. 20-30 TL fazla kazanmak için günlerce beklemektense bu karınızı unutarak daha fazla ürün satma yani sürümden kazanmanın yollarını aramanız daha akıllıca olacaktır.

Fabrika ve Firmalarla İletişime Geçmekten Çekinmeyiniz

Fabrika ve firmalarla iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Sizin yaklaşımınız onları mutlu edecektir. Zaten bu ticari ilişkiden kaybedecekleri bir şey olmayacaktır. Siz onlara ödeme yaptığınız müddetçe ürünlerinizi alan kişilere göndereceklerdir. Ticari hayatta girişimcilik ve cesaretten bahsedilir. Bunu yaparken sermaye gerekmediğinden daha da cesur olabilirsiniz. Aracılık yöntemiyle para kazanmak sizin istemenize bağlıdır. Bu yöntemle az gayretle hatırı sayılır para kazanmanız mümkündür. Kim bilir bu şekilde ilerde daha büyük ticari faaliyetlerin kapısını ardına kadar aralarsınız. Belki bu sizin için bir ilk basamak olur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.