Menü

Telefona Format Nasıl Atılır?

0

Hayatımızın vazgeçilmez ürünleri haline gelen akıllı telefonlarda çeşitli sorunlar meydana gelmektedir. Bunun çözümü için mevcut işletim sistemlerine göre format yöntemlerini aktaracağız. Android işletim sistemli telefonlara formatın nasıl atıldığına dair önemli açıklamalarımızdan sizler de faydalanabilirsiniz. Telefona Format Nasıl Atılır? sorusunun yanıtını almak adına bu yazımızı sonuna dek okumanızı tavsiye ediyoruz.

İşlevsel anlamda bir soruna rastladığınızda veya çalışmaz hale gelen ve ağırlaşan telefonlarınızda format atarak sorunları çözmek isteyebilirsiniz. Birkaç yöntemle formatlama işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

Telefona Menüden Format Atmak

Bunun için ilk olarak menüye giriş yapmanız gerekmektedir.Menü ~ Ayarlar ~ Yedekle ve Sıfırla ~ Fabrika Ayarlarına Döndür sekmelerini takip etmeniz neticesinde, telefonunuzun ilk günkü gibi çalışmasını sağlayacak olan işlemleri yapabilirsiniz.

Telefona Tuşlardan Format Atmak

Kullandığınız telefonların arama kısmında yer alan tuş bölümünden *2767*3855# tuşlamalı ve sonrasında arama tuşuna basmalısınız. Böylece eski haline dönmesi için gerekli uygulamayı tamamlamış olacaksınız.

Telefona Kapatarak Format Atmak

Telefonunuzu kapattıktan sonra ortada bulunan tuşuna basılı tutabilir, sonrasında açma ve kapama tuşuna basabilirsiniz. Böylece ekranda  wipe data/ seçeneğini seçmeli ve  /factory reset seçeneğini onaylarak reboot now ile telefonunuzu formatlayabilirsiniz.

NOT: Bu bilgilerin her telefon için uyumlu olmayabileceğini ve modellere göre değişen bazı ayarlarının bulunabileceğini de unutmamalısınız.

VERİLERİ YEDEKLEMEYİ UNUTMAYIN!

Telefonlarınıza yukarıdaki seçeneklerden herhangi birisiyle format atabilirsiniz. Ancak format atmadan önce yedeklerini almayı unutmamalısınız. Böylece silinen verilerinizin yeniden yüklenmesi sizlere kolaylık sağlayabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.