Menü

YouTube İle En Kolay Nasıl Para Kazanabilirim?

0

Videoların yüklendiği ve izlendiği en meşhur kanallardan birisi olarak karşımıza çıkan Youtube adresini sizler de en kolay şekilde para kazanmak için kullanabilirsiniz. Sizlere bu konuda gerekli detayları aktarabilmek amacıyla Youtube ile en kolay nasıl para kazanabilirim? sorusunun yanıtını vermeye çalışacağız.

HESABINIZI AKTİF HALE GETİRMELİSİNİZ

Youtube kanalına girdikten sonra kendinize ait hesabı aktif hale getirmelisiniz. Youtube tarafından belirlenen koşulları eksiksiz sağlıyorsanız “Videolardan Para Kazan” butonunu görebilirsiniz.

ÖZGÜN VİDEOLAR YÜKLEMELİSİNİZ

Youtube’den para kazanmanın ilk adımı, eklediğiniz videoların telif hakkını içermeyecek detayları barındırması gerektiğine yönelik olacaktır. Özgün videolar yüklerken komik ve eğlenceli olan ya da bilgilendirici ve eğitici olan alanlara yönelebilirsiniz. Uzmanlık alanlarınıza göre, bir başkası için anlamlı gelebilecek olan içerikleri yüklediğinizde, bunların size çok daha fazla kazandıracağını görebilirsiniz.

REKLAMLARI SEÇERKEN DİKKAT ETMELİSİNİZ

Youtube’de para kazanmak için, videolarınızın başlangıcında veya alt bantta yer alacak olan reklamlarla ilgili tercihlerinizi iyi bir şekilde yapmanız gerekmektedir. Overlay veya TrueView olarak adlandırılan iki reklam çeşidi içerisinde tercihlerinizi yapmalısınız.

ADSENSE SAHİBİ OLMALISINIZ

Son olarak Youtube üzerinde yükleyeceğiniz videolar sayesinde kolay yoldan para kazanabilmek için, hesabınızı Adsense ile ilişkilendirmeniz gerekmektedir. Eğer hali hazırsa Adsense hesabınız yoksa hemen Google hesabınız ile almalısınız. Size ait şifre ile oturumunuzu açmanızın ardından Youtube hesabınız ile ilişkilendirmeyi onaylayabilirsiniz.
Böylece sizler de yükleyeceğiniz Youtube videoları sayesinde kolay yoldan para kazanmak için ciddi adımları atmış olacaksınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.